jméno:

heslo:

Registrovat

reklama
parťáci
media

naši kámoši
Rampič Fundič
www.eyowf2011.cz
www.astyl.cz
www.tomovyparky.cz
www.bisonbeachclub.cz
dnes je 26.04.2019
svátek má Oto
Získají Tváře EYOWF 2011 v Liberci nějaké medaile?
ano
50%
ne
50%
Historie anket je zde.
Napsali o nás
Finále výtvarné soutěže Tak to je nice v Libereckém kraji
27.10.2009    ČRo Sever    str. 01    09:40 Informace ze severu Čech

moderátor
-------------------
Mladí reprezentanti z Libereckého kraje už totiž vědí, čím je budou jejich fanoušci povzbuzovat při hrách čtvrté zimní olympiády dětí a mládeže. Ta proběhne v roce 2010 v Liberci. Probíhalo totiž finále výtvarné soutěže Tak to je nice, které se uskutečnilo v liberecké centru Fórum. A do tohoto finále se probojovalo 10 týmů ze základních škol Liberecka. Který výrobek se nakonec líbil nejvíc, to prozradí náš kolega Martin Kadlec.

Martin KADLEC, redaktor
--------------------
Ještě, než odtajním podobu a autory vítězného výrobku, tak prozradím, že děti měly za úkol vytvořit pouze za pomoci nůžek, nože, lepidla, fixů a pastelek, popřípadě jehly a nití jakékoli fandítko, kterým budou moci povzbuzovat sportovce z Libereckého kraje při čtvrté zimní olympiádě dětí a mládeže. Ovšem fandítko, to je velmi zvláštní slovo. O přesnější definici jsem proto poprosil ředitele soutěže Matouše Kubáčka.

Matouš KUBÁČEK, ředitel soutěže
--------------------
Tvoří bannery nebo různý předměty, kterými pak budou podporovat jednotlivý závodníky, ať už se to týká různých kreseb nebo předmětů, který rachtají a vydávají nehorázné zvuky a tak dále.

Martin KADLEC, redaktor
--------------------
O vítězi rozhodovala odborná porota v čele s výtvarníkem a olympionikem Petrem Urbanem. V porotě dále zasedla ještě například sáňkařka Dana Spálenská nebo bývalý reprezentant v běhu na lyžích Pavel Benc. Porotci se na vítězném návrhu nakonec zcela jednomyslně shodli. Nejvíce se líbila modrá maketa rozhledny na Ještědu, která kromě toho, že je na sportovišti, bude v rukou fanoušků jasně viditelná, navíc ještě pronikavě chrastí. Autory návrhu jsou děti ze Základní školy v liberecké Barvířské ulici. Ovšem podobné veřejné finále se uskuteční ve všech krajích České republiky tak, aby během čtvrté zimní olympiády dětí a mládeže měl každý kraj své vlastní fandítko. Další zastávky soutěže Tak to je nice vyjmenovává opět Matouš Kubáček.

Matouš KUBÁČEK, ředitel soutěže
--------------------
Tuším, že 6. listopadu je nadcházející akce, ta bude v Teplicích a samozřejmě Praha, Brno, Ostrava, Pardubice, Karlovy Vary, Plzeň, je to 14 obchodních center, nemám je v hlavě teďka všechny, přiznám se.

Martin KADLEC, redaktor
--------------------
Všech 10 fandítek z libereckého finále, samozřejmě včetně vítězného chrastícího Ještědu, bude ještě několik dní k vidění v nákupním centru Fórum. Martin Kadlec, Český rozhlas Sever.


Finále výtvarné soutěže Tak to je nice v Libereckém kraji
24.10.2009    Jablonecký deník    str. 01    Titulní strana
PAVLÍNA STRÁNSKÁ

Liberecký kraj/ Soutěž o originální fandítko na podporu sportovců Her IV. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky (ODM) zná v Liberci svého vítěze.

Pětičlennou porotu složenou ze sportovců a dalších lidí, kteří mají se sportem co do činění, nejvíce nadchla maketa Ještědu, kterou vytvořilo jedno ze dvou družstev ze Základní školy Barvířská.

„Rozhodování bylo skutečně náročné, všechny kusy byly originální, nakonec se však porota rozhodla právě pro obří chrastítko ve tvaru Ještědu,“ uvedl Vladimír Zemánek, koordinátor komunikace ODM. Na druhém místě po těžkých bojích skončilo jedno z družstev Základní školy Husova, kdy jeho členové vytvořili transparent z běžkařských lyží a popsané vlajky. Bronz získala Základní škola U soudu za své originálně a vtipně vytvořené pláštěnky.

Čtyřměsíční výtvarná roadshow s názvem Tak to je nice, která probíhá v rámci doprovodného programu k zimním hrám s názvem vyCOOL se!, navštíví největší města všech krajů v republice a páteční liberecké finálové kolo bylo kolem úvodním.

Liberecké finále, kterému mohli přihlížet i příchozí návštěvníci, se konalo v obchodním centru Forum. A mohli nejenom přihlížet. „Součástí celého soutěžního odpoledne byly i doprovodné zábavné aktivity pro veřejnost jako Wii Fit hry, vědomostní rychlotesty, IQ hry a mnoho dalších atrakcí,“ přiblížila program akce Vanda Šulcová, koordinátorka doprovodného programu pro školy a členka organizačního týmu ODM 2010. Do poroty pak zasedl známý kreslíř a úspěšný sáňkař Petr Urban, sáňkařka Dana Spálenská, oba ze Smržovky nebo štafetář Pavel Benc.

„Pětici hodnotitelů ještě doplnil náměstek hejtmana Libereckého kraje Radek Cikl spolu s bývalým československým reprezentantem v severské kombinaci Romanem Kumpoštem,“ pokračuje ve výčtu členů erudované poroty Vladimír Zemánek.

Série roadshow skončí v lednu v Hradci Králové a vítězné výtvory dostanou mladí sportovci. (ppt)
Fotogalerii ze soutěžního odpoledne a video najdete na webových stránkách www.jablonecky.denik.cz


Vycoolení baseballisté odpálili své míče
3.10.2009    Liberecký deník    str. 15    Sport Liberecka

Liberec/ Doprovodný program vyCOOL se! na podporu Her IV. olympiády dětí a mládeže ČR 2010 a 10. Zimního evropského olympijského festivalu mládeže 2011 je už v plnémproudu. V areálu Liberec Patriots se konala další z jeho akcí čtyřdenní baseballový turnaj pod názvem Nedej se! pro šesté až deváté třídy základních škol. Pod dohledem profesionálních hráčů z klubu Patriots Liberec se mladí adepti učili základy samotné hry i zajímavé triky.

Každý den byly na programu zápasy jednoho věkového ročníku i spousta dalších doprovodných aktivit. Baseballový turnaj měl nejnadanější šesťáky ze Základní školy Husova v Liberci, v osmácích vyhrála ZŠ U školy a 9. třídy U školy B. Stovku mladých hráčů nezaskočilo ani deštivé počasí a spolu se svými učiteli vytvořili skvělou atmosféru. Nehrající spolužáci svým kamarádům neúnavně fandili a mohutně je povzbuzovali k ještě lepším výkonům.

„Chtěli jsme, aby se turnaj líbil zejména dětem, pro které jsme ho připravovali. O to více nás příjemně překvapili učitelé, kteří své žáky neúnavně hecovali, radili jim dokonce i při hře a bavili se stejně dobře jako jejich svěřenci na hřišti,“ řekla Vanda Šulcová, koordinátorka doprovodného programu pro školy. Každé vítězné družstvo si odneslo atraktivní cenu v podobě stolního hokeje Stiga.


Slavnostní výkop odstartoval ve Vesci doprovodný program vyCOOL se!
11.9.2009    oliberci.cz    str. 00

Liberecký Vesec se stal místem zahájení doprovodného programu pro školy vyCOOL se!. Ten bude následují rok a půl provázet dvě významné sportovní akce, který Liberecký kraj uspořádá – Hry IV. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky v lednu 2010 (ODM) a o rok později 10. Zimní evropský olympijský festival mládeže 2011 (EYOWF). Premiéry se zúčastnili zástupci Libereckého kraje, Českého olympijského výboru a osobnosti sportovního života.

„Jsem přesvědčen, že organizátoři připravili velmi dobrý doprovodný program, díky kterému můžeme přivést mladé lidi k pohybu a aktivní zábavě," řekl při svém vystoupení Radek Cikl, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort školství, mládeže, tělovýchovy a sportu.

Symbolického výkopu s míči se kromě něj ujali také předseda správní rady obecně prospěšné společnosti EYOWF 2011 Petr Doležal, Český olympijský výbor zastupovali Josef Dovalil, místopředseda pro olympismus, a František Dvořák, místopředseda pro sport, a nechyběli ani olympijský vítěz v hodu diskem Imrich Bugár a čestný prezident organizačního výboru EYOWF 2011 Roman Kumpošt.

Speciálními sportovními hosty dne byly i mladé naděje českého sportu - juniorská mistryně světa v biatlonu Veronika Vítková a stříbrný běžec na lyžích z EYOWF 2009 Jakub Gräf.

Celodenní program zahájily už v dopoledních hodinách soutěže a zábava pro žáky základních škol. Těch dorazilo do veseckého areálu bezmála pět stovek. Odpolední program, který kromě dalších atrakcí nabídl i show na in-line bruslích, byl určen také ostatní veřejnosti. Zájemci se pak mohli zapojit i do veřejného závodu na in-linech.

Program vyCOOL se! nabídne každý měsíc speciální akci a vyvrcholí na začátku února 2011, kdy v Libereckém kraji startuje 10. ročník EYOWF.

Akce vyCOOLse! pohltí na rok a půl mládež v Libereckém kraji
10.9.2009    Liberecký deník    str. 05    Region
PAVLÍNA STRÁNSKÁ

Včera vesecký areál zaplnily soutěžící děti, které si to mezi sebou rozdaly například v závodech na inline bruslích

Liberec/ Děti a dorostenci rozhýbaly během úterý osiřelý lyžařský areál ve Vesci. Ten se totiž stal dějištěm první z akce doprovodného programu nazvaného vyCOOLse!, který propojí dvě významné akce, jenž se uskuteční během následujícího roku a půl v Libereckém kraji. Jde o Hry IV. zimní olympiády dětí a mládeže ČR (ODM) 2010 pro žáky základních škol a následně pak 10. Zimní evropský olympijský festival mládeže (EYOWF) 2011 určený dorosteneckým sportovcům.

Program pro druhý stupeň ZŠ
Včerejšího startu vyCOOLse! se v dopoledním programu zúčastnily druhé stupně základních škol z Liberecka, aby zde jejich žáci z druhých stupňů změřili své síly v různých disciplínách.
Kromě hlavního závodu na inline bruslích a turnaji ve stolním hokeji si děti mohly vyzkoušet například lukostřelbu, terénní koloběžky, bungee running, interaktivní videohry, lukostřelbu, střelbu ze vzduchovky nebo i skákací boty.

Programu se zúčastnila i Základní škola U školy, která byla v jednotlivých soutěžích velmi úspěšná. Jak se dalo předpokládat, její zástupci hráli prim především v jízdě na inline bruslích, kde získali nejméně dvě prvenství. „Jeden z našich učitelů zvítězil v klání mezi kantory. Koneckonců polovinu
startovního pole obsadili naši učitelé. Rozhodně se chceme zúčastnit i dalších akcí doprovodného programu, včetně vědomostních soutěží,“ uvedl Radek Hanuš, ředitel školy s tím, že trochu problém zřejmě budou mít se sestavením družstva na soutěž v aerobiku. I v kategorii žáků šestých a sedmých tříd slavila škola úspěchy. Vítězem se stal Martin Vyvadil a těsně na čtvrtém místě pak skončil Jakub Stránský, oba ze sedmých tříd. „Mně se tady moc líbilo, vyzkoušel jsem si všechno, co šlo. Hlavně mě nadchla lukostřelba a skákací boty, které jsem měl možnost vyzkoušet si poprvé,“ svěřil se libereckému deníku dvanáctiletý Jakub.

Další ze sérií akcí v rámci doprovodného programu bude již na přelomu měsíců září a října čtyřdenní turnaj v baseballu - soutěž smíšených družstev z různých škol. Mezi jednotlivými programy se však najdou i nesportovní části, jako například výtvarná soutěž zaměřená na tvorbu transparentů a fandítek pro mladé sportovce reprezentující Liberecký kraj na zimní olympiádě.

„ODM 2010 ani EYOWF 2011 nejsou akce komerčního charakteru, ale jsou výhradně určené mládeži a podpoře rozvoje sportu. Organizační výbor EYOWF 2011, který obě soutěže zajišťuje, využil jejich jednotného zacílení a vypracoval na nejbližší rok a půl speciální program, jehož cílem je především mladé lidi rozhýbat, zapojit do smysluplných volnočasových aktivit i motivovat k podpoře obou akcí,“ vysvětlil smysl všech pořádaných akcí Petr Doležal, předseda správní rady EYOWF2011.

Průzkum: Mládež málo sportuje
Jak doplnil Vladimír Zemánek, koordinátor komunikace, nápadu vytvořit tento doprovodný program předcházel výzkum, který si Liberecký kraj a organizační výbor EYOWF 2011 nechaly zpracovat agenturou Factum Invenio mezi více než 700 studenty na dvanácti středních školách regionu.
„Výsledky jasně dokázaly, že mladí lidé se ve svém volném čase nejčastěji věnují počítači a sledování televize, zatímco sport následuje až s velkým odstupem,“ upozornil Vladimír Zemánek.
Video a více fotografií z akce vyCOOLse! ve Vesci najdete na www.libereckydenik.cz


Jak dostat mládež od počítačů či televize?
8.9.2009    Jihlavský deník    str. 22    Jihlavsko - čtenář - reportér
Vladimír Zemánek

Dvě významné sportovní mládežnické akce v České republice podpoří společný doprovodný program vyCOOL se!

Liberecký kraj bude na přelomu ledna a února 2010 hostitelem Her IV. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky (ODM), které se zúčastní krajské reprezentace složené z žáků základních škol. O rok později uspořádá také 10. Zimní evropský olympijský festival mládeže (EYOWF) 2011, určený dorosteneckým sportovcům.

Obě významné události propojí unikátní doprovodný program vyCOOL se!, který odstartuje 9. září v Liberci - Vesci a zahrnuje aktivní pohyb, vzdělávání, kulturní akce i zábavu.
První část programu vyCOOL se!, jehož cílem je současně podpořit přípravy i atmosféru samotných mládežnických soutěží, je až do začátku ODM 2010 přizpůsobena právě žákům druhého stupně základních škol. Program vyCOOL se!, který zahrnuje čtyřicet různých akcí, je zcela unikátním projektem v dosavadní historii ODM i EYOWF.

„Naším cílem je nejen vtáhnout mladé lidi do nabité a ojedinělé atmosféry Olympiády dětí a mládeže či zimního festivalu, ale především v nich vzbudit chuť si také zasportovat, být aktivní a ukázat svůj talent. Do programu se mohou zapojit jednotlivci, celé školy i veřejnost. Na ty sportovně založené čekají například závody na in-line bruslích, turnaj v baseballu nebo aerobic, pro umělecky zaměřené jedince máme připraveny výtvarné soutěže a na své si přijdou i milovníci kvízů a vědomostních soutěží,“ vysvětluje smysl programu vyCOOL se! Kateřina Nyčová, výkonná ředitelka organizačního výboru EYOWF 2011.

Nápadu vytvořit doprovodný program předcházel výzkum agentury Factum Invenio mezi 777 žáky a studenty na základních a středních školách regionu. Výsledky jasně ukázaly, že mladí lidé se ve svém volném čase nejčastěji věnují počítači a sledování televize, zatímco sport následuje až s velkým odstupem.

„Věřím, že většina ředitelů základních i středních škol si uvědomí, že nyní máme v rukách efektivní nástroj, jímž můžeme cílevědomě a systematicky působit na mladou generaci. Současně můžeme pozitivně ovlivnit atmosféru, v níž se olympiáda dětí a mládeže 2010 i EYOWF 2011 uskuteční,“ shrnuje Radek Cikl, náměstek hejtmana Libereckého kraje.

Projekt vznikl za finanční podpory EYOWF 2011, o.p.s.
design by listdesign   © OC EYOWF 2011,
developed by 5Q, spol. s r.o., která spravuje také projekt PeopleLovePeople.com na kterém najdete citáty, vtipy, povídky a nechybí ani seznamka. Skartace, likvidace dat ISO certifikáty, ISO certifikace, Výdejní automaty, Platební automaty