Získají Tváře EYOWF 2011 v Liberci nějaké medaile?
ne
50%
Historie anket je zde.
co právě COOLí / Pražané a Jihočeši vyráběli fandítka pod jednou střechou za účasti paralympijské šampionky
 Předposlední zastávkou výtvarné roadshow Tak to je nice bylo ve středu 20. ledna obchodní centrum Arkády Pankrác. Původně pražské kolo mělo kromě místních škol i návštěvu z jihočeských Volar. Pod jednou střechou tak vznikala fandítka pro sportovce z Prahy i Jihočeského kraje na blížící se olympiádu dětí a mládeže (ODM 2010), která startuje již za pár dní.

Do obchodního centra v Praze se sjelo celkem pět soutěžních týmů ze dvou pražských základních škol. Jihočeská škola ve Volarech vyslala do hlavního města dva soutěžní týmy.
„Samostatné jihočeské kolo naší roadshow se bohužel nemohlo uskutečnit, proto jsme byli velmi mile překvapeni, když nás základní škola ve Volarech oslovila s tím, že na vlastní náklady své žáky do Prahy dopraví, aby se soutěže mohli zúčastnit. Proto jsme se rozhodli hodnotit jihočeská a pražská fandítka zvlášť, abychom dodrželi myšlenku výroby fandítek vždy v rámci jednoho regionu,“ vysvětlil nečekanou situaci Martin Trita, manažer programu pro školy.

Soutěžní týmy z Prahy se do výroby fandítek pustily opravdu s vervou. V některých chvílích se obchodní centrum změnilo v nefalšovanou sprejerskou bitvu. Mnozí tak odcházeli domů s nečekaně „vylepšenými“ kousky oděvů. Jihočeši na to šli zcela obráceně a do Prahy dorazili již v předem vlastnoručně pokreslených tričkách, které v tu chvíli dobře posloužili k lepšímu rozeznání soutěžících.

Předsedou poroty, která díla hodnotila, se stal legendární diskař Imrich Bugár, mistr světa z roku 1983, mistr Evropy z roku 1982 a stříbrný medailista z Letních olympijských her v Moskvě 1980. Spolu s ním vítězné dílo vybrali i Helena Bízová, manažerka komunikace a marketingu ODM 2010, a Matouš Kubáček, manažer marketingu Tomovy parky, výrobce dětských hřišť.

Trojici porotců z pražských výtvorů nejvíce zaujaly barevné transparenty s názvem „Umělecká díla z Prahy“. Jejich autory byli žáci ze základní školy Nedvědovo náměstí III. ve složení Barbora Málková, Václav Brenek, Tereza Zimorjanová, Jan Vinický, Kateřina Komárková, Dan Budil a Martin Singer.
Jednou z členek týmu navíc byla opravdová sportovní hvězda. Plavkyně Kateřina Komárková se jako nejmladší závodnice zúčastnila paralympiády v Pekingu 2008, kde senzačně skončila na jedenáctém místě v závodu na 100 metrů prsa. Ve stejné disciplíně si o rok později doplavala pro čtvrté místo na mistrovství světa.

Na druhém místě skončila základní škola Hanspaulka I., kteří zabodovali se svou „Pražskou stonožkou“. Bronzovou příčku obsadila základní škola Nedvědovo náměstí II. s výtvorem nazvaným „Pražský erb“.

V jihočeské části soutěže zvítězil první tým základní školy Volary s fandítkem nazvaným „Šumaváček“. Druhé místo zbylo na tým II. ze stejné školy a jejich dílo „Šumavskej fanda“.

Součástí soutěžního dopoledne byly jako vždy i doprovodné aktivity, kde již byly hodnoceny výkony všech jednotlivců i týmů z obou regionů dohromady. Nejlepším školním týmem ve vědomostních soutěžích se stali žáci základní školy Volary I. Na herní konzoli Wii Fit zabodovala Markéta Budilová ze základní školy Nedvědovo náměstí I., ve vědomostním rychlotestu zazářila Tereza Zimoujanová ze základní školy Nedvědovo náměstí III. a s hlavolamy si nejlépe poradili Martin Singer ze  základní školy Nedvědovo náměstí III. a znovu Markéta Budilová.