jméno:

heslo:

Registrovat

reklama
parťáci
media

naši kámoši
Rampič Fundič
www.eyowf2011.cz
www.astyl.cz
www.tomovyparky.cz
www.bisonbeachclub.cz
dnes je 24.03.2019
svátek má Gabriel
Získají Tváře EYOWF 2011 v Liberci nějaké medaile?
ano
50%
ne
50%
Historie anket je zde.
co právě COOLí / Roadshow v Olomouci – obchodní centrum zaplavili nadšení výtvarníci
Roadshow v Olomouci – obchodní centrum zaplavili nadšení výtvarníci
 Nadšení, nápady i slzy dojetí. Tak vypadala výtvarná roadshow Tak to je nice, která ve čtvrtek 14. ledna zavítala do Olomouce. Fandítka na podporu mladých sportovců na Hrách IV. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky (ODM) 2010 v Libereckém kraji zde vytvářelo deset soutěžních týmů. Soutěživá a přitom pohodová atmosféra byla v obchodním centru Olomouc City znát po celé dopoledne.

Do olomouckého kola roadshow se zapojilo celkem deset soutěžních týmů z osmi základních škol v regionu. „Překvapil nás obrovský zájem místních škol o naši akci. Přihlásilo se jich dokonce  více, než byl maximální limit soutěže. Proto jsme bohužel museli několik škol odmítnout,“ řekl k účasti Martin Trita, manažer doprovodného programu pro školy.

Všechny soutěžní výtvory hodnotila tříčlenná porota, která neměla rozhodování vůbec jednoduché. Děti byly velmi šikovné a nápadité, fandítka byla do detailu propracována. Předsedou poroty se stala československá házenkářská legenda Jiří Kavan, stříbrný olympijský medailista z Letních olympijských her v Mnichově 1972 a držitel stříbrné medaile z Mistrovství světa akademiků z roku 1971. Spolu s ním rozhodovali Zdeněk Volf, center manažer obchodního centra Olomouc City a Kateřina Kosková z odboru školství, mládeže a tělovýchovy Olomouckého kraje.

Vítězství nakonec vybojovala základní škola Loučná nad Desnou se svou „Fandící kolekcí“, kterou vytvořil tým ve složení Iveta Baštrbáková, Petra Opršalová, Zuzana Švecová, Michaela Volábová, Martina Osladilová, Filip Fusek a Michal Polách. Stokilometrová cesta do Olomouce se opravdu vyplatila. Učitelka mladých vítězů plakala dojetím i radostí a děkovala organizátorům za povedenou akci.

Na druhém místě skončili žáci ze základní školy Dřevohostice, kteří vytvořili graficky nejpropracovanější a zároveň rozměrově největší fandítko v celé roadshow s názvem „Leť, pomáhám ti“. Třetí pozici vybojoval tým základní školy Hálkova se speciálními „Olomouckými oblečky“.

Týmy i jednotlivci předváděli své výkony také v několika doprovodných soutěžích. Vítězným týmem ve vědomostní soutěži se stala základní škola Dřevohostice. Na herní konzoli Wii Fit se nejvíce dařilo Jiřímu Tichému ze základní školy Tererovo náměstí I., s hlavolamy si poradily Pavlína Grulichová ze základní školy Štěpánov a Iveta Pacáčková ze základní školy Troubky. Vědomostní rychlotest měl poprvé dvě vítězky se shodným počtem bodů, sestry Annu a Karolínu Tomáškovy ze základní školy Tererovo náměstí II.

 „Všichni účastníci byli skvělí. Zejména vyhlašování mělo skvělou atmosféru. Týmy si navzájem tleskaly a gratulovaly, což při soutěžení nebývá až tak zvykem a v rámci naší roadshow byl tento závěr opravdu nejlepší. Velký dík si zaslouží i všichni porotci, Kateřina Kosková z Olomouckého kraje přinesla všem soutěžícím i drobné ceny. Myslím, že si soutěžní dopoledne užili opravdu všichni,“ dodal Martin Trita.

Kompletní výsledky naleznete ZDE.

 
 
     
     



komentáře k článku
Napsat komentář

příspěvky
vložil komentář
jS9kTFARS9
04.07.2016 14:56
Projekt vznikl za finanční podpory EYOWF 2011, o.p.s.
design by listdesign   © OC EYOWF 2011,
developed by 5Q, spol. s r.o., která spravuje také projekt PeopleLovePeople.com na kterém najdete citáty, vtipy, povídky a nechybí ani seznamka. Skartace, likvidace dat ISO certifikáty, ISO certifikace, Výdejní automaty, Platební automaty