jméno:

heslo:

Registrovat

reklama
parťáci
media

naši kámoši
Rampič Fundič
www.eyowf2011.cz
www.astyl.cz
www.tomovyparky.cz
www.bisonbeachclub.cz
dnes je 24.03.2019
svátek má Gabriel
Získají Tváře EYOWF 2011 v Liberci nějaké medaile?
ano
50%
ne
50%
Historie anket je zde.
co právě COOLí / Roadshow Tak to je nice očima pořadatelů
Roadshow Tak to je nice očima pořadatelů
 První část doprovodného programu vyCOOL se! skončila. Bezpochyby největší a nejnáročnější akcí byla výtvarná roadshow Tak to je nice, která za žáky základních škol zamířila do všech koutů České republiky. Cílem výtvarné soutěže bylo vytvořit nejrůznější fandítka na podporu mladých sportovců z každého kraje na Hrách IV. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky (ODM) 2010, které se na přelomu ledna a února konaly v Libereckém kraji. O své zážitky z příprav i průběhu celé roadshow se podělili ti nejpovolanější, manažeři programu vyCOOL se! Vanda Šulcová a Martin Trita.

Co bylo na této soutěži nejnáročnější?

Vanda Šulcová (V.Š.): Samozřejmě celá příprava, která byla daleko intenzivnější a časově náročnější, než ostatní jednodenní akce programu vyCOOL se!. Téměř ve všech zastávkách jsme měli speciálního hosta, sportovce-olympionika, jejichž zajištění mnohdy ze dne na den bylo velmi obtížné.
Martin Trita (M.T.): Samotná akce sice probíhala vždy od devíti hodin do půl jedné, ale pro nás to vždy znamenalo být na místě už v sedm hodin ráno. Museli jsme připravit prostory, potřebné materiály pro výrobu fandítek tak, aby soutěžní týmy přišly k hotovému a mohly hned začít vyrábět svá díla. Do spousty měst jsem vyjížděli před šestou hodinou ranní, domů se vraceli po šesté večer. Také bylo potřeba některé pomůcky dokupovat, aby týmy měly opravdu stejné podmínky.

Jak vypadal takový typický soutěžní den?


M.T.: Samotný den probíhal asi takto. Po sedmé hodině jsme dorazili do místa konání akce, obchodního centra, a našli vyhrazené místo na soutěž. Dlouho jsme veškeré pomůcky jen převáželi z dodávky na místo. Pak začala samotná příprava pracovní plochy. Pro deset soutěžních týmů bylo potřeba položit přibližně 70 metrů čtverečních igelitu, aby se sprejem nezašpinila podlaha. Dále na každé stanoviště připravit základní pomůcky, tj. metry dřevěných latěk, prkének, litry sprejů, vodovek, temper, stovek hřebíčků a dalších potřebných pomůcek. V devět hodin soutěž začala. Začátek byl pro děti vždy hektický, protože každý chtěl pro svůj tým ukořistit co největší množství předmětů. Každý tým měl k dispozici  i 100,- Kč na dokoupení čehokoliv, co by mohl použít k výrobě fandítka, takže se děti rozbíhaly i do celého centra shánět nejrůznější propriety a dekorace. Kolem poledne moderátor zpovídal hosty, kteří zasedli v porotě. Poté následovalo hodnocení fandítek a vyhlášení nejlepších tří výtvorů, předání cen a diplomů. Po oficiálním skončení akce se žáci rozutekli na oběd nebo domů. Pro nás však akce neskončila. Následovalo dlouhé vyklízení prostor, balení věcí a úklid zašpiněné podlahy, která zpravidla byla postříkaná od permanentních sprejů, které měly děti k dispozici. A pak už rychlý směr domů, případně hned do další zastávky. A tak pořád dokola:-)

Jaký zážitek vám z celé roadshow nejvíce utkvěl v paměti?


M.T.: Vybrat jeden jediný moment z celé soutěže je opravdu těžké. Ale celkově mohu říci, že nejsilnější okamžiky panovaly vždy při vyhlašování vítězných výtvorů. Vidíte nastoupené týmy, soustředěné, zda porotci vyřknou právě jejich jméno.  A pak bouřlivé ovace a nadšení vítězů. V každém městě děti předávání velmi prožívaly a svou radost vůbec neskrývaly. V jednom případě došlo dokonce i na slzy dojetí jedné z učitelek, které týmy doprovázely. Bylo krásné tohle zažít.

Podle čeho jste vybírali porotce, kteří jednotlivé výtvory posuzovali?


V.Š.: Tato roadshow, stejně jako celá první část doprovodného programu vyCOOL se! byla vytvořena na podporu mladých sportovců na Hrách IV. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky – ODM 2010. Zde se zimních disciplín účastní mladí sportovci z každého kraje republiky, proto i porotu tvořil vždy jeden ze zástupů krajského úřadu v daném regionu. Mnoho z těchto zástupců nám velmi pomohlo nejen při samotném hodnocení přímo na místě, ale vůbec při oslovování škol, aby se do soutěže vůbec zapojily. To nám v přípravě velmi pomohlo a za tuto pomoc jsme jim velmi vděčni.
M.T.: Porota nikdy neměla pevný počet členů. Kromě zástupů z kraje se do vyhlašování zapojili také zástupci obchodních center, kde jsme akce pořádali. Ti také mnohdy zcela spontánně připravili pro děti vlastní dárky, což nás velmi překvapilo a potěšilo. V dalších případech v porotě zasedli i členové organizačního výboru ODM 2010 a třešničkou na dortu pak byla účast některé slavné sportovní osobnosti, která byla pro mladé žáky velkou inspirací a zároveň svou přítomností podpořila samotnou myšlenku Her, což bylo skvělé. Zúčastnili se například diskař Imrich Bugár, skokanka na trampolíně Petra Juříčková, triatlonista Jan Kubíček, krasobruslařka Kateřina Beránková, běžkyně na lyžích Květa Pecková, hokejová legenda Jaroslav Holík, sáňkař a kreslíř Petr Urban a mnozí další.

Jak jste spokojeni s účastí škol na roadhow Tak to je nice?

V.Š.: Celkově jsme byli s účastí moc spokojeni! V některých případech bylo soutěžních týmů trochu méně, než byl předpokládaný limit, v Olomouci a Hradci Králové jsme naopak museli několik škol pro nadměrný počet odmítnout. V drtivé většině případů vždy jedna škola přihlašovala i více soutěžních týmů, takže bylo zajímavé sledovat zároveň meziškolní boje.

Splnila roadshow svůj účel podpořit ODM 2010?

V.Š.: Určitě ano. Žáci se do soutěžení zapojovali opravdu s vervou a velkým nadšením. Nevyráběli jen „obyčejná“ fandítka, ale opravdu se snažili, aby byly výtvory co nejvíce slyšet, vidět i z dálky. Moc jim záleželo na tom, aby sportovci právě z jejich kraje věděli, že na ně „doma“ někdo myslí a fandí jim. Už jen proto měla celá roadshow význam a velký ohlas ze strany žáků i učitelů to jen potvrdil. Například nás velmi překvapilo, že žáci v Hradci Králové měli už předem velké povědomí o ODM 2010.
M.T.: Nezaznamenali jsme žádné výrazné negativní ohlasy. Samozřejmě, že žáci byli rádi, že se na jedno dopoledne ulili ze školy, ale nutno říci, že všude brali tuto soutěž opravdu velmi vážně a snažili se o to, aby se právě jejich výtvor porotě zalíbil. I učitelé, kteří své žáky doprovázeli, si soutěž pochvalovali. A to nejen samotné výtvarné dopoledne, ale i celkovou myšlenku této akce. Byli si vědomi, že svůj čas netráví zbytečně, ale na podporu dobré věci.

Komu byste závěrem rádi poděkovali?

V.Š. + M.T.: Obrovské díky si zaslouží všichni, kteří se na přípravě i průběhu roadshow podíleli. Děkujeme kolegům z marketingu, díky kterým roadshow podpořili zajímaví partneři. Také kolegům z komunikace, kteří akci výrazně podporovali v médiích, zejména pak v regionálních Denících, kde vyšly z našich akcí krásné výstupy. A v neposlední řadě celému produkčnímu týmu, se kterým jsme projeli téměř všechny kraje České republiky – Petře Kutinové, Jarmile Böhmové, Janu Bělohradskému, Dušanu Musilovi, Janu Žílovi a Matouši Kubáčkovi . Všem moc děkujeme a už teď se těšíme, jak se se stejnou vervou pustíme i do druhé části programu vyCOOL se!

Jako zajímavost zde uvádíme přehledovou tabulku množství spotřebovaných pomůcek, jež byly během celé roadshow Tak to je nice využity.

Seznam spotřebovaných pomůcek

vata

 1200 g 

hřebíčky

  550 ks

dřevěné lišty

 404 m

PET lahev

  367 ks

igelit

   360 m2 

bílá čtvrtka, formát A1

  273 ks

plechovka

  258 ks

krepový papír

  250 m

kelímek

  231 ks

barevné papíry, formát A4

  211 ks

karton

  132 m2

barevné spreje

   89 ks

štětec

   60 ks

izolepa úzká

  59 m

izolepa široká

  45 m

tempery

  43 ks

lepidlo na papír

  38 ks

nůžky

  34 ks

páska pevná (kobercovka)

  32 m

bílý papír

   30 m2

paleta na míchání barvy

    30 ks 

vodovky

    25 ks

lihové fixy

22 x sada

nože

    21 ks

misky

    18 ks

drátek

    17 m

provázek

    16 m

látka

     10 m2

čočka, rýže, hrách (náplň do řehtaček)

      3,5 kg

tkaničky

     3 m
 
     


komentáře k článku
Napsat komentář

příspěvky
vložil komentář
oPOFO5qRUd
04.07.2016 14:10
Projekt vznikl za finanční podpory EYOWF 2011, o.p.s.
design by listdesign   © OC EYOWF 2011,
developed by 5Q, spol. s r.o., která spravuje také projekt PeopleLovePeople.com na kterém najdete citáty, vtipy, povídky a nechybí ani seznamka. Skartace, likvidace dat ISO certifikáty, ISO certifikace, Výdejní automaty, Platební automaty