jméno:

heslo:

Registrovat

reklama
parťáci
media

naši kámoši
Rampič Fundič
www.eyowf2011.cz
www.astyl.cz
www.tomovyparky.cz
www.bisonbeachclub.cz
dnes je 24.03.2019
svátek má Gabriel
Získají Tváře EYOWF 2011 v Liberci nějaké medaile?
ano
50%
ne
50%
Historie anket je zde.
co právě COOLí / Program vyCOOL se! spojí dvě velké sportovní akce a na rok a půl pohltí mládež v Libereckém kraji
Program vyCOOL se! spojí dvě velké sportovní akce a na rok a půl pohltí mládež v Libereckém kraji

 Liberecký kraj bude hostit v následujících dvou letech dvě významné sportovní akce. Koncem ledna 2010 odstartují Hry IV. zimní olympiády dětí a mládeže ČR (ODM) 2010 pro žáky základních škol. Tato soutěž bude zároveň generálkou na rok 2011, kdy se v libereckém regionu uskuteční 10. Zimní evropský olympijský festival mládeže (EYOWF) 2011 určený dorosteneckým sportovcům. Přípravy obou významných událostí propojí unikátní doprovodný program, který zahrnuje aktivní pohyb, vzdělávání i zábavu. Program vyCOOL se!, který obsáhne až 40 soutěží, slavnostně odstartuje 9. září ve Vesci.„ODM 2010 ani EYOWF 2011 nejsou akce komerčního charakteru, ale jsou výhradně určené mládeži a podpoře rozvoje sportu. Organizační výbor EYOWF 2011, který obě soutěže zajišťuje, využil jejich jednotného zacílení a vypracoval na nejbližší rok a půl speciální program, jehož cílem je především mladé lidi rozhýbat, zapojit do smysluplných volnočasových aktivit i motivovat k podpoře obou akcí," říká Petr Doležal, předseda správní rady EYOWF 2011.


Nápadu vytvořit tento doprovodný program předcházel výzkum, který si Liberecký kraj a organizační výbor EYOWF 2011 nechaly zpracovat agenturou Factum Invenio mezi více než 700 studenty na dvanácti středních školách regionu. Výsledky jasně dokázaly, že mladí lidé se ve svém volném čase nejčastěji věnují počítači a sledování televize, zatímco sport následuje až s velkým odstupem.


„Právě na základě tohoto výzkumu vznikl program vyCOOLse!. Zahrnuje zhruba čtyři desítky akcí pořádaných převážně v našem regionu. Liberecký kraj tuto aktivitu podporuje a věnuje jí maximální pozornost. Vedení resortu školství a sportu společně s organizátory seznámilo s projektem ředitele všech středních škol. Věřím, že většina z nich si uvědomí, že nyní máme v rukách důležitý nástroj, jímž můžeme cílevědomě a systematicky působit na mladou generaci a motivovat ji především k pohybu a sportu," shrnuje Radek Cikl, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort školství, mládeže, tělovýchovy a sportu.


Na doprovodném programu pro školy plně pracují organizátoři obou sportovních festivalů EYOWF 2011 i ODM 2010. Jeho sestavení předcházela intenzivní jednání a schůzky s řediteli základních a středních škol v celém libereckém regionu. Finální podoba programu, jeho smysl a cíle tak jsou výsledkem vzájemné spolupráce.


„Program vyCOOL se! je zcela výjimečným a unikátním projektem, který v takové podobě bude v dosavadní historii mládežnických festivalů EYOWF i ODM představen zcela poprvé. Naším cílem je nejen vtáhnout mladé lidi do nabité a ojedinělé atmosféry obou velkých sportovních událostí, ale především v nich vzbudit chuť si také zasportovat, být aktivní a ukázat svůj talent. Do programu se mohou zapojit jednotlivci, celé školy i veřejnost. Na ty sportovně založené čekají závody na in-line bruslích, turnaj v baseballu nebo aerobic, pro umělecky zaměřené jedince máme připraveny výtvarné soutěže a na své si přijdou i milovníci kvízů a vědomostních soutěží," vysvětluje poslání programu vyCOOL se! Kateřina Nyčová, výkonná ředitelka organizačního výboru EYOWF 2011.


Vesec ovládnou bruslaři a tanečníci na in-linech

Doprovodný program vyCOOL se! je primárně určen pro základní a střední školy, do vybraných aktivit se však může zapojit i dospělá veřejnost. Program slavnostně odstartuje ve středu 9. září v libereckém sportovním areálu Vesec. Zábava a soutěže budou připraveny již od rána, součástí celého dne bude i veřejný závod na in-linech a mezinárodní závod FIS Turné v severské kombinaci. Za účasti kompletní české reprezentace.


Zahájení programu se zúčastní osobnosti českého sportovního a společenského života, zástupci Libereckého kraje i Českého olympijského výboru. Zapojit se do programu a podpořit účastníky akce přijdou i mladé tváře, které startovaly na předešlých ročnících festivalu EYOWF.


První část programu vyCOOL se! potrvá až do února 2010, kdy se uskuteční Hry IV. zimní olympiády dětí a mládeže ČR. Veškeré aktivity první části jsou proto přizpůsobeny právě mladším účastníkům. Od dubna se pak naplno rozjede druhá část zaměřená na teenagery, která připraví veřejnost na očekávaný sportovní vrchol - 10. Zimní evropský olympijský festival mládeže 2011.


„Všem přihlášeným účastníkům program nabídne mnoho atrakcí, na každý měsíc jsme připravili minimálně jednu hlavní soutěžní disciplínu a rozmanité doprovodné aktivity - například skákací boty, stolní hokej Stiga, velmi oblíbené herní konzole Wii Fit a spoustu dalších. Kromě toho, že každý sám za sebe bude moci vyhrát zajímavé ceny, vyhlásíme na konci celého programu také vůbec nejúspěšnější školu programu vyCOOL se!. Navíc chystáme i speciální motivační program pro pedagogy," přibližuje obsah programu pro školy Radana Slaninová, manažerka pro marketing EYOWF 2011.

komentáře k článku
Napsat komentář

příspěvky
vložil komentář
WbSfmEcsNEyxLx
21.12.2011 10:29
WbSfmEcsNEyxLx
21.12.2011 10:29
WbSfmEcsNEyxLx
21.12.2011 10:29
Projekt vznikl za finanční podpory EYOWF 2011, o.p.s.
design by listdesign   © OC EYOWF 2011,
developed by 5Q, spol. s r.o., která spravuje také projekt PeopleLovePeople.com na kterém najdete citáty, vtipy, povídky a nechybí ani seznamka. Skartace, likvidace dat ISO certifikáty, ISO certifikace, Výdejní automaty, Platební automaty