jméno:

heslo:

Registrovat

reklama
parťáci
media

naši kámoši
Rampič Fundič
www.eyowf2011.cz
www.astyl.cz
www.tomovyparky.cz
www.bisonbeachclub.cz
dnes je 24.03.2019
svátek má Gabriel
Získají Tváře EYOWF 2011 v Liberci nějaké medaile?
ano
50%
ne
50%
Historie anket je zde.
co právě COOLí / Libereckou přehradu ovládly dračí lodě školáků, dobrovolníků i organizátorů zimního festivalu
Libereckou přehradu ovládly dračí lodě školáků, dobrovolníků i organizátorů zimního festivalu
 Ve čtvrtek 24. června se na liberecké přehradě konala další z akcí doprovodného programu vyCOOL se!, který podporuje přípravy na 10. Zimní evropský olympijský festival mládeže – EYOWF 2011. Organizátoři zde přichystali pro základní i střední školy, dobrovolníky a zástupce organizačního výboru festivalu atraktivní závody na dračích lodích.

Zábavného a zároveň sportovně náročného programu s názvem Máš na to! se zúčastnilo téměř 400 žáků základních škol a středoškolských studentů. Středoškoláci mohli kromě závodění v lodích využít i kurty k turnaji v beachvolejbalu, učitelé se pak sami zapojili do adrenalinového sjíždění lanovkou nad přehradou. Tato část byla sice pro ty odvážnější, nicméně na hrázi bylo stále plno přihlížejících, pro které to znamenalo perfektní podívanou.

„Akce se opravdu vydařila, z dračích lodí byli opravdu všichni nadšeni. Kdo nezávodil, tak divoce fandil na břehu. Líbilo se to všem, školákům i učitelům, kteří je doprovázeli. Navíc nám přálo i teplé a slunečné počasí, díky čemuž se celá akce protáhla až do odpoledních hodin. Přes 80 přítomných žáků a studentů se účastnilo také Stiga turnaje ve stolním hokeji. Ten je mezi mladými velmi oblíbený, proto ho na naše akce pravidelně zařazujeme,“ shrnula akci Vanda Šulcová, koordinátorka doprovodného programu pro školy vyCOOL se!.

V kategorii základních škol a víceletých gymnázií měla nejrychlejší dračí loď základní škola Vratislavice, mezi staršími závodníky zvítězilo Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická Liberec Jeronýmova. Ta triumfovala i v soutěži chlapců, kteří si to rozdali v beachvolejbalu. Středoškolačky, které vyhrály dívčí část turnaje, pocházejí z Obchodní akademie Liberec. Kompletní výsledky naleznete zde.

Odpoledne již přehrada patřila setkání organizačního týmu EYOWF 2011 s dobrovolníky, kteří při této významné sportovní akci v únoru příštího roku v Libereckém kraji budou pomáhat. Na všech 86 přítomných dobrovolníků čekaly nejen dračí lodě, kde byla zapotřebí fyzická zručnost, tak i vědomostní soutěž Hej ty víš to?, která byla součástí první série akcí programu vyCOOL se! v loňském roce.

Závody dračích lodí vyvrcholily vzájemným soupeřením dobrovolníků, členů organizačního výboru EYOWF, partnerů festivalu i zástupců médií.


Video z akce zde.
Další foto z akce zde.


 
     
     

komentáře k článku
Napsat komentář

příspěvky
vložil komentář
gnky9fTXxLsD
04.07.2016 14:56
Projekt vznikl za finanční podpory EYOWF 2011, o.p.s.
design by listdesign   © OC EYOWF 2011,
developed by 5Q, spol. s r.o., která spravuje také projekt PeopleLovePeople.com na kterém najdete citáty, vtipy, povídky a nechybí ani seznamka. Skartace, likvidace dat ISO certifikáty, ISO certifikace, Výdejní automaty, Platební automaty