jméno:

heslo:

Registrovat

reklama
parťáci
media

naši kámoši
Rampič Fundič
www.eyowf2011.cz
www.astyl.cz
www.tomovyparky.cz
www.bisonbeachclub.cz
dnes je 24.03.2019
svátek má Gabriel
Získají Tváře EYOWF 2011 v Liberci nějaké medaile?
ano
50%
ne
50%
Historie anket je zde.
co právě COOLí / EYOWF 2011 se představil až v daleké Číně
EYOWF 2011 se představil až v daleké Číně
 Ve dnech 26. června až 4. července se v čínském městě Baotou v provinci Vnitřní Mongolsko konalo mistrovství světa středních škol ve volejbale. Českou republiku prezentovalo liberecké Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická Jeronýmova, které se pravidelně účastní i doprovodného programu vyCOOL se!, jež je součástí 10. Zimního evropského olympijského festivalu mládeže (EYOWF) 2011. Díky české výpravě se tak samotný EYOWF představil i na asijském kontinentě. O celé akci informoval kantor liberecké školy Leoš Bím.

Jak jste se probojovali na mistrovství světa ve volejbale středních škol do Číny?

Museli jsme projít přes okresní kolo, krajské kolo a kvalifikaci a republikové finále. Samotného republikového finále ve Žďáru nad Sázavou na přelomu letošního ledna a února se zúčastnilo pět nejlepších týmů, které prošly kvalifikacemi. Hrálo se systémem každý s každým a celým turnajem jsme prošli bez porážky. To znamenalo 1. místo a postup na MS.

Proč jste se rozhodli pro spolupráci právě s festivalem EYOWF, který jste v Číně prezentovali?

Na spolupráci s festivalem EYOWF 2011 jsme měli zájem z více důvodů - jednak někteří naši studenti se podíleli na natáčení oficiálního videoklipu, dále spolupracujeme s festivalem i na bázi dobrovolníků. Někteří se zúčastnili i letošní generálky na EYOWF, Her IV. zimní olympiády dětí a mládeže ČR, které se konaly v Libereckém kraji. Já jsem rovněž předseda Okresní rady Asociace školních sportovních klubů v Liberci a s festivalem spolupracujeme na pořádání soutěží doprovodného programu vyCOOL se!. Naše škola se akcí tohoto programu účastní pravidelně a ráda, těsně před odjezdem jsme si užili  akci na liberecké přehradě, kde se konaly závody dračích lodí.  Mistrovství světa v Číně se účastnily asi dvě třetiny evropských týmů, pro EYOWF to byla určitě dobrá propagace.

Co konkrétního jste účastníkům mistrovství o EYOWF nabídli?
Prezentovali jsme samozřejmě oficiální klip EYOWF 2011. Během tzv. Večera přátelství se jednotlivé výpravy mohly prezentovat formou vystoupení nebo právě videoklipu.  Kromě toho jsme měli také možnost mít zde vlastní stánek, kde jsme účastníkům nabízeli letáky o EYOWF 2011 a různé upomínkové předměty jako trička, svítítka či lahve, které jsme od organizátorů festivalu dostali.

Jaké jste si z Číny přivezli dojmy?
Turnaj v Číně byl skvěle zorganizovaný, hostitelé se o nás přepečlivě starali. S takovou armádou dobrovolníků se ale není co divit. Sportovní úroveň turnaje byla vysoká. V některých zápasech nám chyběl kus štěstíčka a zkušeností k tomu, abychom je dotáhli do vítězného konce. Nakonec jsme obsadili 21. místo.  Ale pro všechny to byl velký a skvělý zážitek. 

komentáře k článku
Napsat komentář

příspěvky
vložil komentář
taHQUvYi
05.09.2012 02:46
tZ8xDqKORTBO
04.07.2016 14:24
Projekt vznikl za finanční podpory EYOWF 2011, o.p.s.
design by listdesign   © OC EYOWF 2011,
developed by 5Q, spol. s r.o., která spravuje také projekt PeopleLovePeople.com na kterém najdete citáty, vtipy, povídky a nechybí ani seznamka. Skartace, likvidace dat ISO certifikáty, ISO certifikace, Výdejní automaty, Platební automaty