jméno:

heslo:

Registrovat

reklama
parťáci
media

naši kámoši
Rampič Fundič
www.eyowf2011.cz
www.astyl.cz
www.tomovyparky.cz
www.bisonbeachclub.cz
dnes je 24.03.2019
svátek má Gabriel
Získají Tváře EYOWF 2011 v Liberci nějaké medaile?
ano
50%
ne
50%
Historie anket je zde.
co právě COOLí / Evropa v srdci Evropy
Evropa v srdci Evropy
 Na podporu 10. Zimního evropského olympijského festivalu mládeže (EYOWF) 2011 vyhlásil jeho organizační výbor vědomostní a výtvarnou soutěž pro střední školy Libereckého kraje nazvanou Evropa v srdci Evropy.

V duchu motta této akce "Poznej země, které budeme hostit" studenti z regionu během letošního podzimu zpracují a poté i graficky ztvární projekty charakterizující všech 49 členských zemí Asociace evropských olympijských výborů a současně účastníků festivalu 2011.

"Cílem této aktivity je nejen podpořit konání festivalu a jeho atmosféru, ale také posílit myšlenku evropanství, vzájemného poznání, přátelství a spolupráce mladých lidí našeho kontinentu," říká Vanda Šulcová, koordinátorka soutěže.

V první fázi soutěže studenti nejprve zpracují vědomostní projekt o jednom z účastnických států. Budou při tom například hledat odpovědi na otázky, co je pro konkrétní zemi charakteristické, co v minulosti přinesla světu a jaké jsou její největší sportovní úspěchy. Své závěry musejí výtvarně zapracovat do mapy této země i symbolického srdce a poté celé dílo podpořit také krátkou pódiovou prezentací. Nejúspěšnější grafické podoby těchto map a srdcí organizátoři přenesou prostřednictvím speciálních fólií na krychle vyrobené z mléčného plexiskla o rozměrech hran jeden metr.

"Všech 49 krychlí bude v průběhu ledna a února příštího roku vystaveno v různých obchodních centrech Liberce, veřejnost upozorní na konání festivalu a doprovodí tak jeho atmosféru. Na zahajovací ceremoniál se však přemístí do Tipsport areny, kde si je prohlédnou také samotní účastníci a hosté EYOWF 2011," upřesňuje Vanda Šulcová. Navíc všechny tištěné práce o jednotlivých zemích se stanou součástí společné publikace.

Vítězné školy, které vybere odborná porota během finálového kola 12. ledna 2011, získají výhry v hodnotě 100 000 Kč. Soutěž Evropa v srdci Evropy finančně podpoří Evropská unie částkou ve výši tři miliony korun.

Propozice a pravidla soutěže naleznete zde.

Přihláška ke stažení je k dispozici zde.
komentáře k článku
Napsat komentář

příspěvky
vložil komentář
NUKkNxlOtmUSgOyfA
27.01.2013 12:13
NUKkNxlOtmUSgOyfA
27.01.2013 12:13
NUKkNxlOtmUSgOyfA
27.01.2013 12:13
arXb5h39
04.07.2016 14:49
Projekt vznikl za finanční podpory EYOWF 2011, o.p.s.
design by listdesign   © OC EYOWF 2011,
developed by 5Q, spol. s r.o., která spravuje také projekt PeopleLovePeople.com na kterém najdete citáty, vtipy, povídky a nechybí ani seznamka. Skartace, likvidace dat ISO certifikáty, ISO certifikace, Výdejní automaty, Platební automaty