jméno:

heslo:

Registrovat

reklama
parťáci
media

naši kámoši
Rampič Fundič
www.eyowf2011.cz
www.astyl.cz
www.tomovyparky.cz
www.bisonbeachclub.cz
dnes je 24.03.2019
svátek má Gabriel
Získají Tváře EYOWF 2011 v Liberci nějaké medaile?
ano
50%
ne
50%
Historie anket je zde.
co právě COOLí / Mladí sprejeři se vyřádili při ztvárnění sportovních displín
Mladí sprejeři se vyřádili při ztvárnění sportovních displín
 V pátek 1. října se střecha libereckého parkovacího domu OC Forum stala místem setkání mladých sprejerů a graffiťáků. Netradiční setkání těchto umělců bylo totiž součástí Graffiti show, která se konala v rámci doprovodného programu vyCOOL se! na podporu blížícího se 10. Zimního evropského olympijského festivalu mládeže (EYOWF) 2011 v Libereckém kraji.

Osmička vybraných finalistů soutěže měla za úkol originálně zpracovat všech osm sportovních disciplín, které jsou na programu festivalu 2011, tj. alpské disciplíny, běh na lyžích, biatlon, krasobruslení, lední hokej, severská kombinace, skoky na lyžích a snowboarding. Celé soutěžní odpoledne se neslo v uvolněné a zábavné atmosféře. Šestičlenná porota složená z organizátorů soutěže Vandy Šulcové, Martina Trity, Radany Kubešové, Heleny Bízové a Matouše Kubáčka, a mistra graffiti Jiřího Hořavky neměla v hodnocení lehký úkol. „Od samého začátku bylo velmi zajímavé pozorovat průběh tvorby jednotlivých výtvorů, vůbec jsme netušili, co z nich na konci může vzniknout,“ vyjádřil se Martin Trita, manažer soutěže.

Finalisty této netradiční soutěže byli studenti místních škol v regionu: Ellen Veselá, Kristýna Dachsová, Lucie Prchalová a Anna Žamberová z Gymnázia Frýdlant, Gabriel Hakulín z Gymnázia F. X. Šaldy, Václav Hejiš a Josef Oubrecht ze Střední uměleckoprůmyslové školy Turnov a Daniel Hakulín z Gymnázia Jeronýmova. Dívčí převaha byla v závěru znát i v samotném hodnocení. Porota se jednomyslně shodla na prvenství pro Annu Žamberovou a její ztvárnění biatlonu, na druhém místě skončila Kristýna Dachsová a její skoky na lyžích, třetí pozici získal Gabriel Hakulín za zpodobnění severské kombinace. „Na udělení prvního místa jsme se opravdu všichni okamžitě shodli. Dílo Anny je hezké, poutavé, zajímavé a celkově nejzdařilejší. V rozhodování o dalších dvou pozicích přicházelo v úvahu více adeptů, ale i na těch jsme se nakonec dohodli a myslím, že jsme vybrali správně,“ popsala nelehké rozhodování Vanda Šulcová, koordinátorka doprovodného programu vyCOOL se!.

Vítězka si po zásluze odnesla hlavní cenu soutěže, sedací vak od společnosti Fatboy. Všichni finalisté pak získali oblečení ze značkového obchodu Funstorm Liberec a produkty EMCO. Celým dnem provázela hudební formace Experimantal kabaret, zájemci si mohli sami vyzkoušet umění graffiti při doprovodném workshopu a závěrem se diváci dočkali i graffiti exhibice v podání Jiřího Hořavky.

„Tuto opravdu originální a nevšední show jsme uspořádali proto, abychom umožnili ukázat talent těch, kteří se o grafiku zajímají nebo studují grafické a podobné umělecké obory, tak i zprostředkovat možnost těm, kteří si prostě umění graffiti chtěli vyzkoušet a naučit se ho. Rozhodně nebylo cílem podporovat sprejerství v tom negativním slova smyslu, které by ničilo fasády domů či dalších veřejných prostor. Naopak jsme chtěli zprostředkovat toto setkání na otevřeném, legálním místě a zcela organizovaně pro ty, kteří nemají možnost své umění plně ukázat. Navíc v tomto případě šlo jednoznačně  o podporu významné sportovní události v kraji. Věříme, že ne všichni svůj talent a vášeň pro grafiku chtějí zneužít pro nekalé úmysly, což se dle bezprostředních reakcí po akci potvrdilo,“ shrnula myšlenku celé akce Vanda Šulcová.

Všechny finálové graffiti výtvory budou během EYOWF 2011 vystaveny buď v areálech, kde se uskuteční sportovní program festivalu, anebo v olympijské vesnici, ve kterou se promění velká část areálu Technické univerzity Harcov v Liberci.

Fotogalerie z akce najdeš ZDE , video TADY a výsledky TAM .
     komentáře k článku
Napsat komentář

příspěvky
vložil komentář
Ančamil :-)
05.10.2010 19:24
GabHakulín
05.10.2010 21:32
mdlWdURuve
31.03.2012 02:39
rctHUYwrv
04.07.2016 14:17
Projekt vznikl za finanční podpory EYOWF 2011, o.p.s.
design by listdesign   © OC EYOWF 2011,
developed by 5Q, spol. s r.o., která spravuje také projekt PeopleLovePeople.com na kterém najdete citáty, vtipy, povídky a nechybí ani seznamka. Skartace, likvidace dat ISO certifikáty, ISO certifikace, Výdejní automaty, Platební automaty