jméno:

heslo:

Registrovat

reklama
parťáci
media

naši kámoši
Rampič Fundič
www.eyowf2011.cz
www.astyl.cz
www.tomovyparky.cz
www.bisonbeachclub.cz
dnes je 21.07.2019
svátek má Vítězslav
Získají Tváře EYOWF 2011 v Liberci nějaké medaile?
ano
50%
ne
50%
Historie anket je zde.
co právě COOLí / Kulturní centrum v Liberci se stalo centrem Evropy
Kulturní centrum v Liberci se stalo centrem Evropy
 Ve středu 12. ledna se do Kulturního domu v Liberci sjela celá Evropa. Alespoň v rámci velkolepého projektu s názvem Evropa v srdci Evropy, který organizátoři evropské olympiády mládeže (EYOWF) 2011 v Libereckém kraji připravili pro střední školy v regionu. V duchu motta této soutěže „Poznej země, které budeme hostit“ studenti z jednadvaceti středních škol regionu během loňského podzimu zpracovali a poté rovněž graficky ztvárnili projekty charakterizující všech 49 členských zemí Asociace evropských olympijských výborů. Tento projekt byl podpořen z rozpočtu Evropské unie.

Od ranních hodin se Kulturní dům postupně zaplňoval davy soutěžících a diváků. V předsálí hlediště byla vystavena expozice všech prezentovaných států. Ta se před zahájením EYOWF 2011 přesune do olympijské vesnice na kolejích v Harcově. Celý den se nesl v duchu zajímavých prezentací jednotlivých států formou vystoupení. „Všechny prezentace byly velmi zajímavé, každá škola se charakteristiky svého státu zhostila unikátním způsobem. Přestože řada ze studentů neměla zkušenosti s projevem před tolika lidmi, všichni se velmi bavili a oceňovali nápad a atraktivitu každého. Na jevišti se střídaly komické scénky, sborový zpěv, herecké etudy, rozhovory, videoklip či dokument. Byla to opravdu pestrá přehlídka, na které si studenti dali velmi záležet,“ ohodnotila akci Vanda Šulcová, koordinátorka doprovodného programu pro školy.

Výsledky byly vyhlašovány v dílčích kategoriích za výtvarné ztvárnění symbolu srdce, textový dokument o příslušném státu, zpracování mapy v duchu dané země a pódiovou prezentaci. Nelehkého úkolu se zhostila dvanáctičlenná porota v čele s jejím předsedou Romanem Kumpoštem, prezidentem organizačního výboru EYOWF 2011. Kromě něj projekty dále hodnotili zástupci Libereckého kraje, náměstek hejtmana Radek Cikl s vedoucí odboru školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Jiřinou Princovou, za organizační výbor EYOWF 2011 přijal pozvání Vladimír Richter, předseda správní rady, Miroslav Mach, člen správní rady, a Martin Ditrich, ředitel společnosti. Své zástupce měl v porotě i Český olympijský výbor, generálního sekretáře Petra Hrubce a ředitele Olympijského informačního studijního centra Františka Koláře. Za Evropské centrum se zúčastnila Eva Stanková doplněná o výtvarnici Jitku Mrázkovou, výtvarnou pedagožka Ivanu Vykypělovou a animátorku Oblastní galerie Adélu Pomoti.

Celkovým vítězem se dle všech dílčích částí stalo Gymnázium F. X. Šaldy Liberec, které zpracovalo litevský stát. Stejná škola obsadila i druhé místo za své zpracování Portugalska. Třetí pozice náleží Obchodní akademii Česká Lípa za materiál o Francii. „Celý den se nesl ve skvělé a pohodové atmosféře. Všechny zúčastněné školy se setkaly s velkým ohlasem jak od diváků, tak i od poroty, která ocenila vysokou kvalitu všech příspěvků,“ dodala Vanda Šulcová.

Grafické návrhy všech zemí budou nyní přeneseny na speciální krychle s délkou stěn jeden metr. Slavnostní vernisáž všech děl se uskuteční ve středu 19. ledna 2011 v Obchodním centru Fórum v Liberci od 15 hodin.

Kompletní výsledky z finále projektu Evropa v srdci Evropy naleznete zde.
Další fotky z celého dne naleznete zde
 
     


komentáře k článku
Napsat komentář

příspěvky
vložil komentář
BluGwHVjtCVs
31.03.2012 06:57
BluGwHVjtCVs
31.03.2012 06:57
PkFcLFEBK
04.07.2016 12:29
Projekt vznikl za finanční podpory EYOWF 2011, o.p.s.
design by listdesign   © OC EYOWF 2011,
developed by 5Q, spol. s r.o., která spravuje také projekt PeopleLovePeople.com na kterém najdete citáty, vtipy, povídky a nechybí ani seznamka. Skartace, likvidace dat ISO certifikáty, ISO certifikace, Výdejní automaty, Platební automaty