jméno:

heslo:

Registrovat

reklama
parťáci
media

naši kámoši
Rampič Fundič
www.eyowf2011.cz
www.astyl.cz
www.tomovyparky.cz
www.bisonbeachclub.cz
dnes je 21.07.2019
svátek má Vítězslav
Získají Tváře EYOWF 2011 v Liberci nějaké medaile?
ano
50%
ne
50%
Historie anket je zde.
co právě COOLí / Liberecké obchodní centrum zavalily eurokrychle
Liberecké obchodní centrum zavalily eurokrychle
 Grandiózní finále několikaměsíční soutěže s názvem Evropa v srdci Evropy vyvrcholilo ve středu 19. ledna v obchodním centru Fórum v Liberci. Přesně týden po vyhlášení vítězů výtvarného a vědomostního projektu podporovaného Evropskou unií, se všech 49 krychlí znázorňujících všechny členské země Asociace evropských olympijských výborů, sešlo na společné vernisáži. Projekt je součástí příprav evropské olympiády mládeže (EYOWF) 2011, která se v libereckém regionu uskuteční v termínu od 12. do 19. února.

Slavnostní akce se konala za přítomnosti žáků a učitelů nejlepších škol, které byly vyhlášeny minulý týden v Kulturním domě v Liberci, Gymnázium F. X. Šaldy Liberec a Obchodní akademie Česká Lípa. Za Liberecký kraj se zúčastnil Vít Příkaský, náměstek hejtmana pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje, který pokřtil jednu z krychlí, a Tomáš Pokorný z odboru školství, mládeže a tělovýchovy.

Za organizační výbor evropské olympiády mládeže (EYOWF) 2011 se osobně dostavila například výkonná ředitelka Kateřina Nyčová, ředitel obecně prospěšné společnosti EYOWF 2011 Martin Ditrich, člen správní rady Miroslav Mach a další členové organizačního výboru. Obchodní centrum Fórum zastupoval manažer Václav Říčař, dostavila se také výtvarnice Jitka Mrázková, která se do celého studentského projektu zapojila již od začátku.

Výtvarně a graficky zpracované krychle doslova zaplavily celé obchodní centrum a vzbudily zájem mnohých návštěvníků. „Všech 21 středních škol, které se do projektu zapojily, jsou opravdu pyšné na to, že jejich dílo vidí široká veřejnost. Krychle budou nyní rozmístěny také po dalších obchodních centrech v Liberci, konkrétně v Nise, Plaze a Globusu. Na zahajovací ceremoniál evropské olympiády mládeže, který se uskuteční v neděli 13. února, pak bude všech 49 krychlí převzeno do Tipsport areny na tuto slavnostní událost. Zde pak zůstou umístěny po celou dobu konání festivalu 2011. Dnešní vernisáž tak byla rovněž pozvánkou na blížící se významnou sportovní událost v Libereckém kraji,“ přiblížila další osud projektu Vanda Šulcová, vedoucí projektu a koordinátorka doprovodného programu pro školy vyCOOL se!, jehož byla tato výtvarná soutěž součástí.


   
     


komentáře k článku
Napsat komentář

příspěvky
vložil komentář
2ef6pNpXJrri
04.07.2016 14:49
Projekt vznikl za finanční podpory EYOWF 2011, o.p.s.
design by listdesign   © OC EYOWF 2011,
developed by 5Q, spol. s r.o., která spravuje také projekt PeopleLovePeople.com na kterém najdete citáty, vtipy, povídky a nechybí ani seznamka. Skartace, likvidace dat ISO certifikáty, ISO certifikace, Výdejní automaty, Platební automaty