jméno:

heslo:

Registrovat

reklama
parťáci
media

naši kámoši
Rampič Fundič
www.eyowf2011.cz
www.astyl.cz
www.tomovyparky.cz
www.bisonbeachclub.cz
dnes je 17.08.2019
svátek má Petra
Získají Tváře EYOWF 2011 v Liberci nějaké medaile?
ano
50%
ne
50%
Historie anket je zde.
co právě COOLí / Program vyCOOL se! uzavřela klasika - slavná pevnost Boyard!
Program vyCOOL se! uzavřela klasika - slavná pevnost Boyard!
 V pondělí 28. března vyvrcholil po dlouhém roce a půl doprovodný speciální program pro školy vyCOOL se! Ten byl nedílnou součástí příprav zimní olympiády dětí a mládeže ČR (ODM 2010) a čerstvě skončené evropské olympiády mládeže (EYOWF 2011). Poslední soutěží, která uzavřela přehlídku celkem čtyřicítky atraktivních soutěží v oblasti sportu, kultury, umění i vzdělávání, byla verze slavné francouzské televizní soutěže Pevnost Boyard. Zúčastnilo se jí celkem 150 soutěžících.

Šestičlenné týmy žáků základních škol a studentů středních škol Libereckého kraje soutěžilo v celkem deseti různorodých disciplínách vždy v limitovaném čase o důležité indicie, které každé družstvo dovedlo k závěrečné hádance. „Nechat se inspirovat touto slavnou soutěží bylo opravdu nasnadě, protože v sobě skýtá vědomostní úkoly i fyzickou zdatnost. A spojit zdravý pohyb se vzděláváním byla po celou dobu hlavní myšlenka programu vyCOOL se!,“ vysvětlila záměr poslední soutěže Vanda Šulcová, koordinátorka doprovodného programu.

Mladým soutěžícím pomáhali i jejich kantoři, kteří ve finálovém kole svědomitě plnili roli rádců a mohli se i sami přesvědčit o vědomostních dovednostech svých svěřenců. Na jednotlivá družstva postupně čekalo řešení hlavolamů, hádání obsahu nádob poslepu, záludné otázky otce Furata, hod na basketbalový koš, logická matematická úloha, opičí dráha s překážkami i cesta poslepu, aktivity se spojením pantomimy a kreslení slov, přemisťování kýble a hod šipkami na terč. Nejzáludnější byl však vrchol soutěže v podobě hádání závěrečné tajenky.  

„Soutěžící se nejvíce bavili u aktivit, největší obavy měli z hádání poslepu a hlavy jim nejvíce zavařil otec Furat, jehož představitel měl na sobě velmi věrohodný převlek. Nejvíce napínavý byl jednoznačně závěrečný souboj při hledání finálního hesla pomocí nasbíraných indicií, který určoval vítěze. Celý den byl opravdu povedený, všichni zúčastnění se velmi dobře bavili. Jsem ráda, že jsme rok a půl dlouhý speciální doprovodný program uzavřeli v tak skvělé atmosféře,“ shrnula průběh soutěže Vanda Šulcová.

Mezi základními školami se v kategorii šestých a sedmých tříd nejvíce dařilo ZŠ U Školy II. Mezi osmáky a deváťáky bodovala stejná škola se svým družstvem IV. a mezi středoškoláky zvítězila Střední zdravotnická škola Turnov I.

Kompletní výsledky soutěže Pevnost Boyard naleznete zde

Kompletní fotogalerii naleznete ZDE.

    
     
     


komentáře k článku
Napsat komentář

příspěvky
vložil komentář
cVXABDIDS
03.06.2011 16:31
cVXABDIDS
03.06.2011 16:31
cVXABDIDS
03.06.2011 16:31
rhURLqj5
18.02.2015 08:40
Asrd6u4tW
04.07.2016 15:02
Projekt vznikl za finanční podpory EYOWF 2011, o.p.s.
design by listdesign   © OC EYOWF 2011,
developed by 5Q, spol. s r.o., která spravuje také projekt PeopleLovePeople.com na kterém najdete citáty, vtipy, povídky a nechybí ani seznamka. Skartace, likvidace dat ISO certifikáty, ISO certifikace, Výdejní automaty, Platební automaty