jméno:

heslo:

Registrovat

reklama
parťáci
media

naši kámoši
Rampič Fundič
www.eyowf2011.cz
www.astyl.cz
www.tomovyparky.cz
www.bisonbeachclub.cz
dnes je 24.03.2019
svátek má Gabriel
Získají Tváře EYOWF 2011 v Liberci nějaké medaile?
ano
50%
ne
50%
Historie anket je zde.
co právě COOLí / Premiéra Tak to je nice: v Liberci vyhrál chrastící Ještěd
Premiéra Tak to je nice: v Liberci vyhrál chrastící Ještěd
 V obchodním centru Forum v Liberci byl v pátek 23. října k vidění pozoruhodný sortiment. Chrastící modrá maketa Ještědu, staré běžky spojené látkou v podobě české trikolóry, hrůzostrašná helma ve tvaru krabice s nápisem Sežerem vás!, pláštěnka uchycená na malých tyčích, plakáty, hesla, transparenty, vlajky… Žádný z těchto výtvorů však nebyl na prodej. To jen žáci druhého stupně základních škol z Libereckého kraje vyráběli v rámci výtvarné roadshow Tak to je nice nejrůznější fandítka pro sportovce, kteří budou hájit barvy regionu v průběhu olympiády dětí a mládeže (ODM) 2010.

Podlaha přízemí v obchodním středisku Forum připomínala ze všeho nejvíc pestrobarevné mraveniště. Členové deseti týmů, které si vybojovaly finálovou účast v základním kole této akce, se ozdobili jednotnými dresy a pak už se na více než tři hodiny staly jejich hlavním pracovním nástrojem nůžky, nože, lepidla, štětce, fixy, jehly nebo prázdné plechovky.

„Soutěžící to neměli vůbec jednoduché. Svá dílka mohli vyrábět pouze z materiálů, které jsme jim na místě připravili. Mnozí s tím nepočítali a byli poněkud zaskočeni – tak jsme nakonec každému družstvu ponechali alespoň jednu vlastní pomůcku. Navíc od nás účastníci obdrželi i poukázku na sto korun, za niž si mohli přímo ve Foru koupit chybějící věci,“ upřesnila podmínky aktivity na podporu ODM 2010 Vanda Šulcová, koordinátorka doprovodného programu pro školy.

Autorům fandítek i divákům zpříjemňovaly páteční odpoledne také soutěže Wii Fit, vědomostní soutěže, IQ hry a dynamická hudba. Hosty roadshow byli nejen zástupci Libereckého kraje – náměstek hejtmana Radek Cikl a vedoucí resortu školství a sportu Jiřina Princová, ale také bývalí úspěšní olympionici a sportovci: sáňkařka Dana Spálenská, její kolega ze Smržovky Petr Urban, běžec na lyžích Pavel Benc a kombiňák Roman Kumpošt. Právě tato sestava vytvořila i odbornou porotu.

Vyhlášení výsledků předcházelo intenzivní půlhodinové hodnocení poroty, která pečlivě posuzovala každé fandítko. „To, že se soutěžící museli rozhodnout až na místě, co vyrobí, byl pro ně obtížný úkol. Někteří totiž úplně museli změnit své původní představy. Na chrastící modré maketě Ještědu se porota jednomyslně shodla – další pořadí už bylo těsné,“ uvedl předseda poroty Petr Urban, kreslíř a současně šestnáctinásobný mistr republiky v jízdě na saních.

Autory modrého Ještědu jsou členové týmu I ze Základní školy Barvířská v Liberci. Jejich úctyhodné dílo ocenil také Roman Kumpošt, čestný prezident organizačního výboru EYOWF 2011, jenž je i pořadatelem ODM 2010. „Pořádně to v něm chrastí a je dobře slyšitelný. Bude se hodit hlavně při lyžařských disciplinách a hokeji. Doufám, že reprezentanty Libereckého kraje dovede – stejně jako u všech tří předešlých olympiád dětí a mládeže – k vítězství.“

A ještě dobrá zpráva pro ty, kteří v pátek nemohli být při tom. Všechna fandítka z libereckého kola Tak to je nice budou v nejbližších dnech vystavena v obchodním centru Forum.

Pořadí nejlepších:
1. ZŠ Barvířská I (maketa Ještědu)
2. ZŠ Husova II (lyže spojené trikolórou)
3. ZŠ U soudu (pláštěnka)

Kompletní seznam zúčastněných týmů najdeš zde


komentáře k článku
Napsat komentář

příspěvky
vložil komentář
i022lZYN6W
04.07.2016 11:57
Projekt vznikl za finanční podpory EYOWF 2011, o.p.s.
design by listdesign   © OC EYOWF 2011,
developed by 5Q, spol. s r.o., která spravuje také projekt PeopleLovePeople.com na kterém najdete citáty, vtipy, povídky a nechybí ani seznamka. Skartace, likvidace dat ISO certifikáty, ISO certifikace, Výdejní automaty, Platební automaty