Získají Tváře EYOWF 2011 v Liberci nějaké medaile?
50%
Historie anket je zde.
co právě COOLí / Roadshow dorazila do Plzně, vítěze vybral olympionik Kůrka
Roadshow dorazila do Plzně, vítěze vybral olympionik Kůrka
 Výtvarná roadshow Tak to je nice nad podporu Her IV. zimní olympiády dětí a mládeže ČR (ODM) 2010 v Libereckém kraji zavítala do západních Čech. Čtvrtou zastávkou po všech krajích České republiky byla ve čtvrtek 10. prosince Plzeň, kde se v obchodním centru Olympia do výroby fandítek zapojilo celkem devět soutěžních týmů. Sportovce z Plzeňského kraje bude na olympiádě dětí a mládeže podporovat transparent s velbloudem-lyžníkem.

„Atmosféra celého soutěžního dopoledne byla naprosto fantastická, zatím nejlepší, jakou jsme dosud na roadshow zažili. Žáci celou soutěž velmi prožívali, fandítka vznikala s opravdu velkou vervou, což ocenili i porotci, kteří ale tím pádem měli o dost těžší rozhodování. Porotci po celou dobu skvěle spolupracovali a byli velmi spokojeni,“ řekl k průběhu soutěže Martin Trita, manažer soutěže.

Speciálním hostem, který přijel mladé výtvarníky podpořit a zároveň vybrat ten nejlepší výtvor, byl Jan Kůrka, zlatý olympijský medailista z letních her v Mexiku 1968, trojnásobný bronzový medailista z mistrovství Evropy v roce 1969 a dvanáctinásobný mistr republiky. Spolu s ním o vítězi rozhodovala Václava Zelenková z odboru školství, mládeže a sportu Plzeňského kraje a Markéta Judlová z obchodního centra Olympia. Tříčlenná porota se nakonec shodla na vítězném fandítku od žáků základní školy Vejprnice I, kteří vyrobili velký transparent velbouda s lyžemi, jenž evokuje právě zimní olympiádu dětí a mládeže 2010. Aby bylo dílo také dobře slyšet, vyrobili k němu žáci i dostatečně chrastící doplňky. Na druhém místě skončila základní škola T. G. Masaryka v Rokycanech, bronzovou příčku obsadili žáci ze základní školy Masarykova v Plzni.

Stejně jako v ostatních krajích i zde se soutěžící zapojili také do doprovodných aktivit. Ve vědomostní soutěži týmů vyhrála škola Masarykova II, v soutěži jednotlivců pak nejvíce bodovala Natálie Kejzlarová z 25. Základní školy na hře Wii Fit a ve vědomostním testu zvítězila Michaela Vídršperková ze základní školy T. G. Masaryka I.

Všichni zúčastnění získali od pořadatelů pěkné ceny, a to i od nově otevřené firmy Angus Burger, jejíž zástupci dětem rozdali poukázky na slevy a samolepky.

Kompletní výsledky z plzeňského kola roadshow naleznete ZDE .