jméno:

heslo:

Registrovat

reklama
parťáci
media

naši kámoši
Rampič Fundič
www.eyowf2011.cz
www.astyl.cz
www.tomovyparky.cz
www.bisonbeachclub.cz
dnes je 26.04.2019
svátek má Oto
Získají Tváře EYOWF 2011 v Liberci nějaké medaile?
ano
50%
ne
50%
Historie anket je zde.
co právě COOLí / Zábavné soutěže i záchrana raněných – to byl ACTIVITY DAY
Zábavné soutěže i záchrana raněných – to byl ACTIVITY DAY

 V improvizovanou záchrannou akci i dějiště spousty her se během posledního listopadového dne proměnil indoorový areál Krček v liberecké Tipsport areně. V rámci další akce programu vyCOOL se! s názvem ACTIVITY DAY se žáci šestých až devátých tříd základních škol mezi sebou utkali ve vědomostních a sportovních disciplínách i v kurzu první pomoci. Téměř šestihodinového soutěžního maratonu se zúčastnilo 230 dětí. Poprvé se soutěží programu vyCOOL se! zúčastnila i nevidomá dívka.


Celkem třináct tříd z osmi základních škol libereckého regionu se zapojilo do několika disciplín, kde si žáci šestých až devátých ročníků mohli vyzkoušet své sportovní i vědomostní dovednosti. Na programu akce ACTIVITY DAY byly soutěže v kuželkách, točení obručí na herní konzoli Wii Fit, dále pantomima, kreslení, slovní vyjadřování, výmyk, šplh, skif, opičí dráha a všeobecný vědomostní test.
Boje o vítězství v každé disciplíně mezi sebou svedly týmy složené z celých tříd. Do první kategorie patřily šesté a sedmé třídy, do druhé pak osmé a deváté ročníky. Všechny soutěže obsadily celý areál Krček, který čítá gymnastickou a judistickou halu, kuželkárnu i střelnici.


Opravdovou perličkou soutěžního maratonu pak bylo poskytování pomoci raněnému na věrohodně maskované figuríně. Po nezbytné přednášce záchranáře Jana Červenky se žáci s vervou pouštěli zejména do oživování „zraněné“ figuríny. „Celý den byl opravdu vydařený. Všichni přítomní se bavili, nejvíce však právě při poskytování první pomoci. Žáci předváděli skvělé výkony a za úspěch se dá považovat, že gumový figurant zemřel jen čtyřikrát,“ popsala veselý průběh akce Vanda Šulcová, koordinátorka doprovodného programu pro školy. "Velmi příjemným překvapením pro nás byla také účast nevidomé dívky Ženi Chernysh ze Střední školy a Gymnázia Na Bojišti, která se zapojila hned do několika disciplín. Byla opravdu moc šikovná a skvělá byla i paní učitelka Ivana Mikesková, která s ní celou soutěží prošla. Jsme o to víc rádi, že je to vůbec poprvé, co se našich akcí zúčastnil žák s takovýmto handicapem. Ale zároveň věříme, že ne poslední," dodala Vanda Šulcová.


V kategorii šestých a sedmých tříd se po sečtení bodů ze všech disciplín nejlépe umístila základní škola Dobiášova. V bojích osmáků a deváťáků nejlépe uspěli žáci ze základní školy Lesní. Vítězné týmy si odnesly atraktivní výhru v podobě volných vstupenek do lanového parku na Hrubé skále pro celou svoji třídu. Ostatní medailisté získali stolní hokej Stiga. S prázdnou ale neodešly ani týmy, které se umístily na dalších příčkách, pro ně byly připraveny badmintony.


Kompletní výsledky ze soutěží ACTIVITY DAY naleznete zde .     
     

komentáře k článku
Napsat komentář

příspěvky
vložil komentář
fbQB0XL1Z
04.07.2016 14:55
Projekt vznikl za finanční podpory EYOWF 2011, o.p.s.
design by listdesign   © OC EYOWF 2011,
developed by 5Q, spol. s r.o., která spravuje také projekt PeopleLovePeople.com na kterém najdete citáty, vtipy, povídky a nechybí ani seznamka. Skartace, likvidace dat ISO certifikáty, ISO certifikace, Výdejní automaty, Platební automaty