jméno:

heslo:

Registrovat

reklama
parťáci
media

naši kámoši
Rampič Fundič
www.eyowf2011.cz
www.astyl.cz
www.tomovyparky.cz
www.bisonbeachclub.cz
dnes je 24.03.2019
svátek má Gabriel
Získají Tváře EYOWF 2011 v Liberci nějaké medaile?
ano
50%
ne
50%
Historie anket je zde.
co právě COOLí / Žáci základních škol zářili ve vědomostní soutěži
Žáci základních škol zářili ve vědomostní soutěži

 Ve čtvrtek 18. prosince se v sále multikina CineStar v obchodním centru Nisa v Liberci konala poslední akce doprovodného programu vyCOOL se! v tomto roce. A bylo to opravu velké zakončení.  Žáci 6. až 9. tříd základních škol se mezi sebou utkali ve vědomostním souboji v soutěži Hej ty, víš to?. Nabité vědomosti všech účastníků jistě udělaly radost hlavně jejich učitelům. 

Finálového kola vědomostní soutěže se zúčastnilo deset nejlepších čtyřčlenných týmů, které do hlavních soubojů postoupily ze základního kola na webových stránkách programu vyCOOL se!. Toho se zúčastnilo neuvěřitelných 81 týmů ze základních škol v Liberci a okolí.

Při finálovém souboji se sál multikina proměnil v nefalšované studio kdysi populární televizní soutěže Riskuj!, na jejíž motivy soutěž Hej ty, víš to? vznikla. Finalisty přišli podpořit i jejich spolužáci, celkem se největší sál CineStar zaplnil třemi stovkami mladých lidí.

Soutěžní klání bylo nejprve rozděleno na dvě čtvrtfinále po dvakrát pěti týmech, ze kterého jich do semifinále postupovalo šest nejlepších. Z této skupiny pak do hlavního finále postoupily už jen tři soutěžní družstva. Finálová část byla nazvána Co je to? a hádal se při ní obrázek formou postupného odkrývání jednotlivých políček, jak si mnozí pamatují z další populární televizní show Kufr.

Vítězným družstvem se stali žáci ze základní školy T. G. M. v Hodkovicích nad Mohelkou ve složení  Pavel Horák, Gabriela Mizerová, Pavla Nejedlá a Míša Stromková, kteří si po čas soutěžení říkali Lamy.

„Atmosféra byla naprosto úžasná. Všichni soutěžící byly opravdu nesmírně chytří, což určitě udělalo radost jejich vyučujícím, ale zároveň se ukázali jako velmi odvážní. Určitě nebylo lehké se postavit před dvě stovky diváků, soustředit se na otázky, správné odpovědi a časový limit. Všichni se s tím ale poprali bravurně. K tomu ještě nesmím opomenout nekonečné hecování a fandění kamarádů a spolužáků v hledišti, kteří celému dění dodali šťávu. Byla to opravdu velmi vydařená akce a nemohli jsme si přát lepší zakončení celého roku 2009,“  popsala celou akci Vanda Šulcová, koordinátorka doprovodného programu pro školy.

Odlehčením po skončení celé soutěže a jakousi upoutávkou na blížící se Vánoce pak bylo promítání amerického filmu Vánoční koleda.

Kompletní výsledky z akce Hej ty, víš to? jsou k dispozici zde.

      
   

komentáře k článku
Napsat komentář

příspěvky
vložil komentář
l8DPpCpJXlJ
04.07.2016 14:18
Projekt vznikl za finanční podpory EYOWF 2011, o.p.s.
design by listdesign   © OC EYOWF 2011,
developed by 5Q, spol. s r.o., která spravuje také projekt PeopleLovePeople.com na kterém najdete citáty, vtipy, povídky a nechybí ani seznamka. Skartace, likvidace dat ISO certifikáty, ISO certifikace, Výdejní automaty, Platební automaty